• Notícies
  • El dia a dia
  • Els nostres alumnes del grup Compostador (15 anys) inicien un “hackathon”
Els nostres alumnes del grup Compostador (15 anys) inicien un “hackathon”

Els nostres alumnes del grup Compostador (15 anys) inicien un “hackathon”

Els nostres alumnes del grup Compostador (15 anys) inicien un “hackathon”

(una trobada de programadors en què es busca, a través del seu treball col·laboratiu, donar una resposta a un repte o problema tècnic) d’1 dia per crear una solució en Metaverse amb el Dr. Rafiq Abdus-Sabur de The Empowered Brain Institute a les instal·lacions del Cambridge Innovation Center. Estan utilitzant la plataforma Unity per crear un projecte de realitat virtual.

 

Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

934 177 658

Passeig de la Bonanova 7
08022 Barcelona